KOMUNIKAT – ZMIANA TERMINU IMPREZY

2020 / 03 / 06

 Komitet Organizacyjny World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 informuje, że decyzją Prezydenta Miasta Gdyni, Wojciecha Szczurka oraz władz światowej federacji lekkoatletycznej (World Athletics), gdyńskie mistrzostwa zostają przełożone na nowy termin – 17 października 2020 roku. Decyzja ta uwzględnia również rekomendacje wojewody pomorskiego, Dariusza Drelicha oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdyni, dotyczące przełożenia imprezy.

Powodem decyzji jest troska o zdrowie uczestników wydarzenia i osób postronnych oraz chęć minimalizowania ryzyka związanego z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19.

Poniżej przekazujemy Państwu kluczowe informacje związane z podjętą decyzją. O dalszych krokach będziemy sukcesywnie informować w kolejnych dniach i tygodniach.

  • Decyzja ma charakter administracyjny. Komitet Organizacyjny World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 przyjmuje ją ze zrozumieniem i deklaruje pełną gotowość do organizacji mistrzostw w nowym terminie.
  • Impreza utrzymuje rangę mistrzostw świata, którym będzie towarzyszył bieg masowy z limitem 30 tysięcy uczestników.
  • Nowy termin zawodów został wyznaczony po licznych konsultacjach, uwzględniających m.in. kalendarz międzynarodowych imprez sportowych i lekkoatletycznych, a także ograniczenia związane z transmisją telewizyjną do kilkudziesięciu krajów świata.
  • Wniesione przez uczestników biegu masowego opłaty startowe zostają przeniesione na nowy termin imprezy. Rejestracja do biegu masowego pozostaje otwarta, a aktualna stawka opłaty startowej nie ulegnie już zmianie.
  • Mamy nadzieję, że podjęcie tej decyzji z trzytygodniowym wyprzedzeniem, pozwoli Państwu zminimalizować koszty związane z podróżą, rezerwacjami biletów, noclegów itp.
  • Osobom, które zdecydują o rezygnacji ze startu, zwrócone zostaną koszty poniesione na poczet niezrealizowanych usług dodatkowych – np. finisher photos, pakiet do domu, grawerowanie medalu. Osoby te mogą również ubiegać się o przesłanie pakietu startowego do domu – na własny koszt, chyba że wykupiły wcześniej stosowną usługę. Przesłany pakiet startowy będzie zawierał oficjalną koszulkę i plecak oraz worek depozytowy. Zwroty za usługi dodatkowe oraz wysyłka pakietów będą się odbywać sukcesywnie. Dokładną procedurę opublikujemy na stronie internetowej mistrzostw w najbliższych dniach.
  • Osobom, które z uwagi na zmianę terminu biegu będą chciały zrezygnować ze startu i znajdą chętnego na zakup pakietu startowego, umożliwimy przepisanie pakietu startowego bez ponoszenia dodatkowych opłat. Pracujemy obecnie nad rozwiązaniem, które maksymalnie usprawni i zautomatyzuje ten proces. Prosimy zatem o chwilę cierpliwości. Bezpłatne przepisanie pakietu przez osoby zapisane do dnia 6 marca 2020 roku, będzie możliwe do końca sierpnia 2020 roku.
  • W kolejnych tygodniach podamy więcej informacji związanych z oczywistymi zmianami wynikającymi z przełożenia imprezy – np. zaktualizowany program zawodów, maksymalne terminy zamówienia usług dodatkowych itd.

Głęboko wierzymy, że podjęta, niełatwa decyzja sprawi, że World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020 będą – zgodnie z założeniami – wielkim świętem biegania, zarówno dla najlepszych zawodników z całego świata, jak i ogromnej rzeszy biegaczy amatorów, ich najbliższych oraz kibiców. Chcemy, aby zawody odbyły się w spokojnej atmosferze, pełnej pozytywnej energii oraz bez obaw o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników.

Pozdrawiamy,
Komitet Organizacyjny World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020